Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Akcesoria karpiowe , czyli jak zaoszczędzić na karpiarstwie

Wielu z nas często zastanawia się czy ceny sprzętu karpiowego muszą być tak wysokie. Niejednokrotnie karpiarze szukają tańszych i równie skutecznych zamienników. Wszyscy dobrze wiemy, że często płaci się za markę. Pamiętajmy sprzęt za nas ryb nie złowi.

O ile warto szukać zamienników wśród akcesoriów karpiowych, o tyle nie warto szukać oszczędności na przynętach czy zanętach.

Chciałbym zaprezentować kilka zamienników, które można z powodzeniem zastosować na zasiadkach.

IGŁA DO KULEK

Igłę do kulek można z powodzeniem zastąpić igłą dziewiarską. Pewnie właśnie zastanawiacie się co to jest i gdzie to można kupić. Zdjęcie poniżej prezentuję taką właśnie igłę. Można ją kupić na popularnym serwisie aukcyjnym w różnych rozmiarach w cenie 1 zł/szt.

akcesoria karpiowe akcesoria karpiowe

STOPERY NA HACZYKI

Za kilka takich stoperów musimy zapłacić kilka zł. Można je zastąpić silikonowymi zatyczkami do kolczyków inaczej nazywanymi barankami silikonowymi. Stopery takie są wykorzystywane choćby nawet przy zestawie 360 combi rig.

akcesoria-karpiowe-stopery-na-haczyk-silikonowe-zatyczki-do-kolczyków

Można je nabyć w sklepie internetowym gdzie są wysyłane w paczkach po:

1g = 0,70 zł = około 30 szt.

22g = 10,34 zł = około 800 szt.

330g = 112,10 zł

akcesoria-karpiowe-stopery-na-haczyk-silikonowe-zatyczki-do-kolczyków akcesoria-karpiowe-stopery-na-haczyk-silikonowe-zatyczki-do-kolczyków

STUKADEŁKO

Nie wszyscy karpiarze posiadają echosondę, zwłaszcza Ci początkujący. Z tego też względu przed rozpoczęciem wędkowania należy sprawdzić dno łowiska. Używane do tego stukadełko można zastąpić pionem murarskim, które można nabyć w Leroy Merlin za parę złotych.

akcesoria-karpiowe-stukadełko-pion-murarski

STOPERY DO KULEK

Stopery do kulek może nie są drogie ale mogą być jeszcze tańsze. Rozwiązaniem są plomby do gaśnic. 1000 plomb kosztuje około 90 zł. Na jednej plombie jest około 20 stoperów więc wychodzi naprawdę bardzo tanio.

akcesoria-karpiowe-stopery-do-kulek-plomby-do-gaśnic

RURKI TERMOKURCZLIWE

Za kilka cm rurki termokurczliwej w sklepie wędkarskim będziemy musieli zapłacić koło 5 zł. Natomiast w sklepie elektronicznym takie rurki kupimy na metry. Dostępne są różne kolory i średnice. U mnie 1m rurki kosztuje 1 zł. Sprawdzałem czy można je skurczyć nad łowiskiem za pomocą czajnika i nie było żadnego problemu.

akcesoria-karpiowe-rurki-termokurczliwe akcesoria-karpiowe-rurki-termokurczliwe

PIANKA PVA

Czasami łowimy w miejscach gdzie na dnie leży duża ilość liści i zależy nam aby po zarzuceniu zestawu i naciągnięciu zestawu haczyk był wolny od podwodnej roślinności, wtedy używamy pianek PVA, które po krótkim czasie rozpuszczają się. Można je zastąpić piankami, które używa się do wypełniania kartonów. Pianke biodegradowalną można kupić w 250l worku za 46 zł.

akcesoria-karpiowe-pianka-PVA-pianka-biodegradowlana akcesoria-karpiowe-pianka-PVA-pianka-biodegradowlana

GUMKI DO PRZYNĘT-KULEK

Jeśli chcemy używać regulowanego włosa, nie ma prostszego sposobu jak zastosowanie gumki zamiast włosa. Zdjęcie poniżej prezentuje taki właśnie przypon.

akcesoria-karpiowe-przypon-z-regulowanym-włosem

Za kilka gumek w wędkarskim zapłacimy około 3 zł, można je zastąpić gumkami ortodontycznymi. Występują w różnych kolorach i rozmiarach. Za 100 szt. zapłacimy około 7 zł.

akcesoria-karpiowe-pianka-PVA-pianka-biodegradowlana

Na chwilę obecną to wszystkie propozycje, jak znajdę jeszcze kilka zamienników dodam do strony. Może wy macie jakieś pomysły, które wam się sprawdzają? Dajcie znać na dgarncarek@wp.pl a opublikujemy je na naszej stronie.